Login


Трибуна Праці
Сайт суспільно-політичної газети Іванківського району Київської області

    

Іванківщина в фото     Скопич

A+ R A-

Чи можна втрачати таку можливість?

E-mail Печать PDF

alt

Читачі нашої газети вже знають – ми про це писали – про Закон України, прийнятий спеціально щодо будівництва ЦСВЯП у зоні відчуження ЧАЕС. Його статтею 3 передбачено, що 10 відсотків загальної кошторисної вартості цього об’єкта буде спрямовано на спорудження об’єктів соціального призначення в м. Славутичі, Іванківському і Поліському районах згідно з їх переліком, затвердженим Київською ОДА.


Знають наші земляки і те, що пропозиції стосовно використання цих значних коштів у нашому районі, направлені в облдержадміністрацію попереднім головою РДА, були відкликані депутатами райради. Які виступають проти ЦСВЯП у чорнобильському регіоні й не погоджуються на поступки, якими вони вважають  пропозиції району щодо цих коштів, що будуть спрямовані на край потрібні району об’єкти соцкультупобуту.

На противагу нашим депутатам їхні колеги – славутицькі і поліські – спільно розробили дуже об’ємні свої пропозиції, оперативно подали їх і тепер очікують лише коштів, аби значно зміцнити соціально-економічну базу свого міста і району. Адже питання – будуватиметься чи не будуватиметься централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива – вже не стоїть: розпочалися  заплановані  роботи.

То що ж треба нашому району в першу чергу і чого ми можемо не отримати, якщо депутати Іванківської райради знову спробують блокувати пропозиції, які подані в ОДА (ще в липні м.р.)? Про це  ми говорили із заступником голови Іванківської РДА О.В Ждановим, за чиїм підписом був направлений цей документ за належністю, та з нинішнім очільником райдержадміністрації М.Е. Лісогором.

Звичайно, наголошують обоє, вони зобов’язані виконувати вимоги «зверху» щодо надання максимально конкретизованих (і реальних!) пропозицій. З іншого боку, зрозуміло, що це може бути не остаточний варіант: при виникненні якихось нових обставин вони можуть коригуватись та доповнюватись.

Загальна цифра – вражає. Якщо все йтиме так, як планується, район зможе виконати ряд робіт на суму близько мільярда гривень. Самим віднайти такі кошти, тим більше – в райбюджеті, неможливо. Отож, наголошують реально мислячі люди, коли не можна вплинути на хід подій стосовно недопущення будівництва такого об’єкта, то слід хоч розумно скористатися ситуацією.

А тепер – про перелік об’єктів, на які ми можемо спрямувати ці сотні мільйонів гривень. Їх багато – аж 116!

Першими в списку йдуть ті, на які вже розроблено проектно-кошторисну документацію та пройдено експертизу. Це реконструкція КНС з добудовою блоку біологічного доочищення каналізаційних стоків в Іванкові (24 млн. 164 тис. грн.) та реконструкція насосної станції другого підйому води і водозабірного вузла №1 (13 млн. 355 тис. грн.) в Іванкові. Також – реконструкція стадіону «Промінь» (25 млн. грн.), капремонт його будівлі (2,75 млн. грн.), а ще – приміщення районного музею (3 млн. 275 тис. грн.).

Нині розробляється проектно-кошторисна документація на будівництво полігону твердих побутових відходів на сьомому кілометрі автодороги Іванків-Радомишль, на капремонт Горностайпільського НВО (заміна даху, утеплення фасаду), його системи водовідведення та каналізації, а також ремонт басейну – всього на 19 млн. грн.

Значні кошти треба використати на капремонт культосвітніх закладів. Зокрема, РБК – 15 млн., райбібліотеки для дітей – 5 млн., Будинків культури в селах Макарівка (1,73 млн. грн.), Жміївка (1,45 млн.), Дитятки (2,53 млн.), Кухарі (1,57). На ці об’єкти вже розробляється документація. А от на Обуховичі й Термахівку (по 6 млн.), Горностайпіль та Олізарівку (по 8 млн.), Розважів (3,5 млн.) та ремонт решту БК й клубів – усіх без винятку – заплановано виділити по півтора мільйона гривень.

На сьогодні вже розроблено  проектно-кошторисну документацію на заходи з енергозбереження (заміна вікон і дверних блоків) у Термахівській, Олізарівській, Блідчанській, Кухарській, Сукачівській, Шпилівській та Оранській ЗОШ (загалом вони обійдуться в 7 млн. грн.). Розробляється документація на капремонт дитсадка в Мусійках (3 млн.грн.) та реконструкцію Мусійківської школи (5 млн.)

На реконструкцію корпусу молодших класів ЗОШ №2 в Іванкові потрібно 25 млн. грн., на капремонт основного корпусу цієї ж школи – 10 млн.

На капремонт Оранської школи потрібно буде 4 млн. грн.,  Олізарівської – 5 млн., Іванківської ЗОШ №1 та районного ліцею – 20  млн.

У цих пропозиціях врахована потреба в такому ремонті практично кожного освітнього закладу району – на суму від 5 до 10 млн. на кожен. А також – на медичні заклади (на найменші – по 1,5 млн. грн.).

Окремо слід сказати про можливість реконструкції за ці кошти комплексу «Берізка» КЗ ІРР «Іванківська ЦРЛ» – під реабілітаційний заклад для учасників АТО (потрібно 20 млн. грн.).

Передбачені в цьому списку наших пропозицій і капремонти приміщень, де розміщені райцентрівські дитсадки, Центр дитячої та юнацької творчості, школа мистецтв  ім. М. Примаченко, управління  й служби РДА.

Не забули й про нове будівництво – 4-поверхового житлового будинку для працівників соціальної сфери (100 млн. грн.), басейну в Іванкові (20 млн.).

Також на перспективу є пропозиції щодо спорудження спорткомплексу з приміщеннями для занять легкою атлетикою (манеж), катком та ін. А також – капремонту автодоріг на території району.

Ось така виходить «картинка». Якщо все йтиме по-плану.

Хотілось би – дуже-дуже! – почути думки з приводу всього цього читачів газети, а особливо – депутатів райради. Хто і які має аргументи «за» і «проти»? Ми надаватимемо  місце на сторінках «Трибуни праці» всім конструктивним міркуванням.

На знімку: вишивка гуртківців районного Центру дитячої та юнацької творчості.

Павло Смовж.